Višnje dobro oprati, odstraniti peteljke i pažljivo izvaditi koštice kako bi plodovi ostali što više celi.
U veću šerpu ređati sloj višanja pa sloj šećera.
Šerpu staviti na srednju temperaturu i kuvati dok se šećer potpuno ne otopi. Tokom kuvanja skidati penu koja se stvara na površini.
Kuvati dok se ne dobije gust sirup. Slatko je gotovo kada kap sirupa na tanjiriću zadržava oblik i ne razliva se brzo.
Vruće slatko sipati u sterilisane tegle, dobro zatvoriti i ostaviti da se potpuno ohladi pre odlaganja na tamno i hladno mesto.